17 липня на 87-му році життя помер генерал-майор у відставці Митрофан Юхимович ЧЕРНИХ

Image

Особовий склад Головного управління розвідки Міністерства оборони України та ветерани воєнної розвідки України висловлюють слова глибокого співчуття рідним та близьким у зв’язку зі смертю генерал-майора у відставці Митрофана Юхимовича ЧЕРНИХА.

Усе своє життя Митрофан Юхимович присвятив благородній справі захисту Вітчизни, працюючи у системі воєнної розвідки колишнього Радянського Союзу, а потім і незалежної України. Перебуваючи на заслуженому відпочинку продовжував працювати доцентом кафедри розвідки Національної академії оборони України, передаючи свій досвід молодому поколінню захисників України.

Генерал-майор у відставці Митрофан Юхимович ЧЕРНИХ народився 7 вересня 1921 року в селі Чулок Бутурлинського району Воронезької області в багатодітній родині.

Після закінчення 10 класів середньої школи навчався в технікумі радянської торгівлі в місті Бутурлиновка, який закінчив у червні 1939 року.

У червні 1941 року закінчив Орловське кулеметно-артилерійське прикордонне училище.

У липні 1945 року 24-літній майор Черних М.Ю. направлений у розвідувальну школу (розвідувальний факультет Військової академії імені Фрунзе).

З 1948 році навчався у Військовій академії Радянської Армії.

На сході Ірану в місті Мешхед Митрофана Юхимовича звинуватили у шпіонажі, за що провів майже 3 роки у в’язниці для особливо небезпечних злочинців.

Генерал-майор у відставці Черних Митрофан Юхимович має державні нагороди:

  • орден Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ степенів;
  • два ордени Бойового Червоного Прапора;
  • орден Вітчизняної війни І та ІІ ступенів;
  • два ордени Червоної Зірки;
  • орден За службу Родине в ВС СССР ІІІ ступеня;
  • медаль За бойові заслуги;
  • медаль За оборону Москви;
  • медаль За звільнення Києва;
  • медаль За звільнення України

і ще понад 30 медалей України, СРСР та відомчих громадських організацій.

До 60-річчя початку Великої Вітчизняної війни нагороджений Андріївською медаллю “60 років Пам’яті” і Почесним Дипломом Міжнародного відкритого рейтингу популярності і якості “Золота фортуна”.

Створена в Москві Міжнародна асоціація ветеранів військової розвідки названа ім'ям Митрофана Юхимовича Черниха, який прослужив у розвідці понад шістдесят років.

Митрофан Юхимович Черних кандидат військових наук, консультант, почесний президент Фонду ветеранів військової розвідки України, почесний розвідник Радянського Союзу, почесний розвідник України.