Виступ Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Ющенка В.А. на урочистому зібранні з нагоди 17-ї річниці воєнної розвідки України

Воєнна розвідка завжди була, є і, я переконаний, завжди буде взірцем патріотизму, вірності Україні та своєму обов’язку. Надзвичайно високо ціную зусилля Головного управління розвідки Міністерства оборони України, кожного військовослужбовця і працівника воєнної розвідки, – зазначив Віктор Ющенко.

Панове офіцери, шановні співробітники воєнної розвідки, дорогі ветерани!

Сердечно вітаю вас з 17-ю річницею від дня заснування
Головного управління розвідки Міністерства оборони України!

Воєнна розвідка завжди була і є взірцем патріотизму, вірності обов’язку, професіоналізму.
Високо ціную зусилля керівництва Головного управління, кожного військовослужбовця і працівника воєнної розвідки. Вітаю і дякую усім ветеранам.
Ми маємо чим пишатися: й історією нашої розвідки, чиї корені мають глибоку вікову лінію, і нинішніми досягненнями, і традиціями, які прославили імена Євгена Березняка (майор Вихор), Митрофана Черниха, Ярослава Горошка і десятків інших українських воїнів.
Від імені Української держави дякую вам за віддану службу, високу якість вашої роботи і вірність Батьківщині.
Панове офіцери!
Ваша робота – особлива. Її специфіка в не публічності. Без вашої праці, без успішної протидії загрозам і викликам для національної безпеки неможливо говорити про безпечне життя Української держави. Разом з іншими національними спецслужбами ви є опорою для безпеки Українського народу.
Ваша зброя – це, передусім, інтелект, здатність діяти на випередження, завчасно прогнозувати виклики і загрози для національної безпеки.
Високо ціную ваші заслуги, які уможливлюють нашу успішну участь у миротворчих операціях і міжнародній боротьбі з тероризмом, екстремізмом, незаконним обігом зброї.
Особливої відзнаки заслуговує ваша активна участь у роботі із звільнення українських громадян з піратського полону. Ваші дії свідчать, що українська воєнна розвідка – це зріла і повноцінна структура із значним потенціалом, яка здатна вчасно і ефективно реагувати на всі сучасні виклики.    
Сьогодні, в нових зовнішніх умовах ми повинні бути готовими до будь-якого розвитку подій як на наших кордонах, так і в широкому міжнародному контексті.  
Перед вами стоять винятково відповідальні завдання.
По-перше, ставлю чітке завдання: мобілізувати всі необхідні засоби, щоб забезпечити якісний прогноз і гарантувати випередження будь-яких дій, які можуть нести реальну загрозу нашій державі, її цілісності і недоторканності кордонів.
По-друге, йдеться про постійний моніторинг і прогноз безпекових процесів в нашому регіоні, включаючи Кавказ.
По-третє, необхідно продовжувати дії на підтримку курсу України з євроатлантичної інтеграції і забезпечення нашої активної участі у заходах з формування і розвитку стратегії безпеки в Європі.
По-четверте, постійний супровід і сприяння нашій участі у миротворчих операціях ООН та забезпечення найтіснішої співпраці із зовнішніми партнерами у протидії глобальним і регіональним викликам безпеці, до яких належать, зокрема, проблеми піратства, сепаратизму та екстремізму.
По-п’яте, особливу увагу звертаю на необхідність зміцнення захисту безпеки і здоров’я наших громадян за кордоном, включаючи протидію торгівлі людьми.
Крім цього, ставлю перед вами завдання налагоджувати нові ефективні форми співпраці з передовими країнами світу, які посилюватимуть нашу здатність реагувати на відомі і новопосталі загрози. У свою чергу, ми будемо посилювати ваші технічні можливості і засоби для подальшого якісного оснащення, що вже успішно триває. Упевнений, що всі важливі завдання, які ставить перед вами держава, будуть вами з честю виконані.
Вірю у ваш високий професіоналізм, знання і відданість Україні.  
Всьому особовому складу Головного управління розвідки, кожному ветерану воєнної розвідки щиро бажаю міцного здоров’я, щастя й добра. Усім вам і вашим родинам бажаю успіху, впевненості і наснаги.  
Слава Україні!