Поки живу – сподіваюсь!

21 квітня 2010
Сьогодні у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, в рамках заходів, приурочених до 65-ї річниці Великої Перемоги, проведено зустріч особового складу з легендарним розвідником Євгеном Степановичем Березняком.

21 квітня 2010 року, на численні прохання особового складу та за ініціативою начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенанта Віктора Івановича Гвоздя, було проведено “круглий стіл” за участю легендарного розвідника, Героя України, заслуженого вчителя України, почесного громадянина Києва та Кракова, почесного академіка Академії педагогічних наук України, генерал-майора у відставці Євгена Степановича Березняка.

Зустріч проводилась під гаслом: “Поки живу – сподіваюсь” (латинською: “Dum spiro spеro”) – напис, який Євген Березняк прочитав на стіні “камери смертників” гестапо у місті Краків, та який взяв за девіз свого життя. Слід зазначити, що проведення цього заходу відрізнялось низкою особливостей. Так, перед початком зустрічі до уваги співробітників ГУР МО України було запропоновано яскраву та змістовну фотоекспозицію про життєвий та бойовий шлях Є. С. Березняка, його творчі та професійні здобутки.

Саму бесіду було побудовано у формі живого професійного діалогу між Євгеном Степановичем та аудиторією, в ході якого у залі панувала творча та неформальна атмосфера.

Під час своїх розповідей, які неодноразово перервались оплесками залу, Євген Березняк зупинився на найважливіших моментах свого довгого, непростого і насиченого подіями життя, зокрема, детально розповів про початок свого шляху у розвідці та останні дні перебування у ворожому тилу. На запитання, у чому полягає таємниця його довголіття (нещодавно Євгену Березняку виповнилось 96 років), він зазначив свої головні постулати: наполеглива праця, глибока та щира повага до Батьківщини, любов до життя. І, мабуть, саме тому життя щедро віддячило йому можливістю протягом багатьох років працювати за покликанням серця, творити, передавати свій безцінний досвід прийдешнім поколінням, зберігаючи при цьому невичерпний оптимізм, ясність мислення, гостроту пам’яті та почуття гумору.

Окремо Євген Степанович зупинився та високо оцінив професійні здобутки, а також роль і місце Головного управління розвідки Міністерства оборони України в загальній системі забезпечення безпеки України, тривалу плідну співпрацю сучасних українських розвідників з ветеранами та налагоджену в ГУР МО України систему спадковості кращих традицій розвідки.

Бесіда супроводжувалася демонстрацією фото- та відеоматеріалів із документальних і художніх фільмів, насамперед, кінострічки “Майор Вихор”, прототипом головного героя якої є Євген Степанович. Це допомогло присутнім яскравіше осягнути спогади видатного розвідника.

Наприкінці бесіди Євген Степанович подарував музею ГУР МО України нове україномовне видання книги Ю.Семенова “Майор Вихор”, розповів про творчі плани на майбутнє, привітав розвідників з наступаючим святом Великої Перемоги та побажав їм здоров’я і подальших успіхів у професійній діяльності в ім’я процвітання України.

У свою чергу, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант В. І. Гвоздь подякував Євгенові Степановичу за змістовні розповіді, висловив сподівання на продовження плідної співпраці, привітав із 65-ю річницею Перемоги у Великій Вітчизняній війні та вручив ветеранові пам’ятні сувеніри.


Завершився захід виступом вокального ансамблю “Оберіг”, який подарував Євгенові Степановичу та усім присутнім зворушливий музичний дарунок – концертну програму, до якої увійшли пісні фронтових років.

Оригинал материала