Парламентський контроль

А.КІНАХ: «ДІЯЛЬНІСТЬ ВОЄННОЇ РОЗВІДКИ – ЦЕ ЗАХИСТ НАЦІОНАЛЬНИХ ІНТЕРЕСІВ УКРАЇНИ»

(По материалам сайта ГУР МОУ)

Уперше, 20 грудня 2006 року, в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. Подібні засідання члени профільного Комітету парламенту вже провели в Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України та Державній прикордонній службі України.

Голова Комітету Анатолій Кінах, відкриваючи засідання, зазначив, що метою цього заходу є аналіз нормативно-правової бази діяльності Головного управління розвідки Міністерства оборони України, вивчення питань фінансування, матеріально-технічного забезпечення, а також порівняння завдань, які виконує ГУР МО України, із завданнями інших розвідувальних структур держави, щоб усунути дублювання функцій.

- У ході засідання розглядався важливий напрям забезпечення національної безпеки України – діяльність ГУР МО України. Це не ситуативне засідання, а чітка довготривала діяльність для забезпечення ефективності воєнної розвідки. А це, у свою чергу, є часткою наших зусиль із захисту й просування економічних і політичних інтересів держави, - зазначив Анатолій Кирилович.

Відзначаючи ефективність роботи Комітету, Анатолій Кінах підкреслив, що на останньому засіданні Ради національної безпеки і оборони України, на якому розглядалася Стратегія національної безпеки України, були підтримані практично всі пропозиції, відпрацьовані в Комітеті.

За словами начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Олександра Галаки, сам факт проведення засідання свідчить про важливу роль воєнної розвідки в системі національної безпеки держави.

- Важливо, що парламентський Комітет приділяє таку увагу діяльності ГУР МО України. Переконаний, що це засідання дасть змогу народним депутатам України не лише усвідомити роль і місце воєнної розвідки у розвідувальному співтоваристві держави, але й зрозуміти й допомогти розв’язати наші поточні проблеми, - наголосив Олександр Галака.

Image