Ветеранський досвід — нинішнім поколінням

Оригинал статьи на сайте ГУР МО Украины.

20 грудня 2010 // Газета “Народна Армія”№ 245 (4607)

Найефективнішою формою виховання патріотично налаштованої молоді залишаються бесіди з ветеранами. У цьому плані українській воєнній розвідці немає рівних. Адже людей, бойовий і трудовий шлях та професійний досвід яких викликають безмежні повагу, захоплення і гордість в її історії, чимало. Серед них — легендарний розвідник, Герой України, заслужений учитель України, почесний громадянин Києва та Кракова, почесний академік Академії педагогічних наук України генерал-майор у відставці Євген Березняк. Попри поважний вік (у лютому наступного року Євгену Степановичу виповниться 97 років), він продовжує працювати за покликом серця, зберігаючи при цьому невичерпний оптимізм, ясність мислення, гостроту пам’яті та неперевершене почуття гумору. І на кожній зустрічі з молоддю він говорить про основні свої життєві постулати: наполеглива праця, глибока та щира повага до Батьківщини, любов до життя.

 Пишається українська воєнна розвідка і почесним розвідником України генерал-майором у відставці Володимиром Кузовенком, який нещодавно відзначив свій 85 день народження. Він пройшов усю Велику Вітчизняну, чотири рази був поранений, один з них — важко. Володимир Кузовенко нагороджений багатьма орденами та медалями. Після війни він обіймав посади начальника розвідувального управління Центральної групи Радянських військ, Далекосхідного та Київського військових округів, має колосальний досвід управління системою розвідки оперативно-стратегічного рівня.

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України систематично організовуються «круглі столи», святкові вечори й зустрічі з видатними ветеранами. Але не забувають тут і про тих, хто відійшов у вічність. 
 
Уже немає серед нас людини, яка все своє життя присвятила служінню Батьківщині — Ткача Бориса Івановича. Сорок років військової служби відзначені орденами «За заслуги» ІІІ ступеня, Кутузова І ступеня, Бойового Червоного Прапора, Трудового Червоного Прапора, «За службу Батьківщині у Збройних Силах» ІІІ ступеня, багатьма медалями та нагородами інших країн.Під час служби в Афганістані він стояв біля витоків планування перших великомасштабних бойових операцій. Життєвий шлях Бориса Івановича є гідним прикладом для наслідування і постійним орієнтиром для сучасного покоління захисників Вітчизни.

 Минулого року в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України відкрили меморіальний кабінет людини, яка все своє свідоме життя присвятила воєнній розвідці та служінню Вітчизні — генерал-майора Черниха Митрофана Юхимовича. У приміщенні, де він працював, створено унікальну експозицію, присвячену життєвому шляху і службовій діяльності легендарного розвідника.

Імена видатних воїнів, які пішли у небуття, навічно занесені до Книги Пам’яті ГУР МОУ, а їхній бойовий та життєвий досвід допомагає нинішнім розвідникам. Адже професіонал — це людина, яка не просто володіє комплексом знань, умінь та навичок у певній галузі, але й переймає досвід старших колег.
 

Олеся БОЛІНСЬКА

Київ