Фонд ветеранів військової розвідки України
 

«Мудрий пануватиме над зірками» —
таке гасло українських воєнних розвідників    

 

   Шановні друзі!

   Прийміть наші найщиріші вітання з Новим роком!

   Нехай це свято принесе вам впевненість у перемогу, оптимізм, бадьорість духу та прекрасний настрій. Бажаємо,  у Новому році творчої наснаги і завзяття у роботі, миру і благополуччя у родинах, здоров’я, оптимізму, мудрості у житті! 

   Хай доля буде прихильною до вас, даруючи приємні враження, цікаві зустрічі, любов і віру у власні сили!

   Сподіваємось, новий  2024 рік стане для вас успішним і плідним, щедрим на здобутки та добрі справи!

 

Президент Фонду генерал-майор Ю. Левченко
Правління Фонду

 

06.12.2023. 6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил.

Особливого значення День Збройних Сил України набув від 2014 року, після початку збройної російської агресії проти українського народу та держави.

Збройні Сили — це міцний щит і разючий меч України. Мужні воїни української армії, найкращі сини і дочки українського народу, твердо тримають ворожий удар і безжально б’ють ворога, неухильно наближаючи перемогу.

 

З нагоди відзначення 32-ї річниці Збройних  cил України Фонд ветеранів військової розвідки вітає всіх військовослужбовців, службовців та ветеранів Збройних Сил України зі святом!

Від щирого серця бажаємо вам сили та міцного здоров'я, професійних звершень, сил у подоланні труднощів військової служби, здійснення всіх мрій та бажань.

Окреме побажання військовим розвідникам — удачі та успіху при виконанні завдань та теплих зустрічей на рідній землі!

Сьогодні ми згадуємо і тих, хто ліг на полі бою, пожертвувавши своїм життям за наше вільне майбутнє. Світла вам пам'ять!

Слава Україні! Слава Збройним силам України!

Президент Фонду генерал-майор Ю. Левченко
Правління Фонду

 

Звернення Президента до Дня Збройних Сил України

«Це наша країна. Наша земля. Це – наша посадка!» — привітання Міністра оборони Рустема Умєрова до Дня Збройних Cил України

Привітання начальника ГУР МО України з нагоди Дня Збройних Сил України

07.11.2023. 30 років кафедрі розвідки Національного університету оборони України.

 

Герб кафедри розроблений доцентом кафедри полковником Корчагіним

Новий герб кафедри розвідки розроблений доцентом кафедри ветераном воєнної розвідки полковником Корчагіним І. А.

Кафедра розвідки є одним із основних навчально-наукових структурних підрозділів командно-штабного інституту застосування військ (сил) Національного університету оборони України. Історія кафедри розвідки розпочинається з листопада 1993 року, коли відбувалося формування основних структурних підрозділів Академії Збройних Сил України. Свої витоки вона бере від кафедри розвідки колишньої Воєнної академії ППО Сухопутних військ імені маршала Радянського Союзу Василевського.

Пропонуємо вам буклет, підготовлений кафедрою розвідки у 2010 році на її 17-річчя.

Кафедра проводить навчання слухачів Національного університету оборони України з питань організації та ведення військової розвідки та радіоелектронної розвідки в операціях і бойових діях військ (сил) Збройних Сил України, аналізу поглядів керівництва провідних країн світу та іноземних військових фахівців на розвиток та будівництво іноземних збройних сил та їх застосування у сучасних військових конфліктах. Приймає участь у курсової підготовці та підвищенні кваліфікації державних службовців України, офіцерів органів військового управління та військових частин та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації (за профілем кафедри). Також кафедра бере участь у підготовці іноземних військових фахівців.

Історія кафедри розвідки до 2008 року — на сайті Фонда ветеранів військової розвідки.

 

Значні зміни у роботі кафедра зазнала в 2014 року, з початком агресії рф на території України. В навчальному процесі почалося кардинальне переосмислення та перегляд змісту навчання слухачів, починаючи зі зміни у визначені реального противника та до змін у процедурах визначення завдань та планування розвідки, що викликало докорінне перероблення всіх навчально-методичних матеріалів кафедри.

Колектив кафедри постійно наполегливо працював над вивченням нових тенденцій та досвіду. Постійно вдосконалював систему надання знань слухачам та одночасно вчився у них – приймаючи під час освітнього процесу «крапля за краплею», все те (добре і прикре), що вони набули у війні.

Одним лютневим ранком, сталося так, що виникало відчуття, начебто небо впало на землю… і тоді особовий склад кафедри, разом з слухачами, в одному однострої одягнув спорядження, взяв до рук зброю та став на захист Батьківщини...

Досвід ведення розвідки в російсько-українській війні аналізується в наукових трудах кафедри та на семінарах зі слухачами — учасниками ООС (АТО).

Сторінка кафедри розвідки на сайті Національного університету оборони України.

 

Пропонуємо вам презентацію, яку підготовіли фахівці кафедри на її 30-річчя.

 

Кафедра розвідки є колективним членом нашого Фонду.

На урочистому заході Фонд отримав сувенірну відзнаку кафедри розвідки. Нині ця відзнака зберігається у музеї Фонду,

До речі, автором відзнаки, як і нового гербу кафедри, є також доцент кафедри полковник Корчагін І. А.

12.10.2023. «Світ виявився не готовий до війни такої інтенсивності». Начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Кирило Буданов в
інтерв’ю «Українській правді».

Як війна в Ізраїлі позначиться на Україні, що далі буде з військовою допомогою нашій країні, про гостру потребу ППО на зимовий період, про
поточну ситуацію на фронті, як вдалося уникнути теракту на ЗАЕС, на скільки часу в РФ залишається ресурсів для війни з Україною та багато
іншого у великому інтерв’ю Кирила Буданова «Українській правді».

 


 

01.10.2023. День захисників і захисниць України

Сьогодні ми відзначаємо свято, яке увібрало в себе глибинні історичні традиції нашого народу і нерозривно пов’язане з християнським святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва.

Сьогодні захисники і захисниці України, сповнені справжнього козацького духу, борються з ненависними окупантами за нашу волю, незалежність й територіальну цілісність Держави. У цій боротьбі народжується наша сила!

Щиро вітаємо наших захисників і захисниць, наших ветеранів зі святом! Нехай ваші сила та мужність завжди живляться любов’ю й підтримкою рідних, а Покров Пресвятої Богородиці оберігає вас від будь-якого лиха!

Вічна пам’ять і слава героям, які віддали своє життя за мирне майбутнє українців!

Разом до Перемоги!

Слава Україні! Героям Слава!

Президент Фонду генерал-майор Ю. Т. Левченко

 

День захисників і захисниць України — державне свято України, що відзначається у день Покрови Пресвятої Богородиці. Започатковано 14 жовтня 2014 року президентським указом із назвою «День захисника України». Через реформу церковного календаря в Україні з 2023 року святкування перенесено на 1 жовтня згідно Указу Президента України від 28 липня 2023 року № 455/2023 як «День захисників і захисниць України».

 

Звернення Президента Володимира Зеленського з нагоди Дня захисників і захисниць України

 

Привітання Міністра оборони України Рустема Умєрова з Днем захисників і захисниць України

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний привітав із Днем захисників та захисниць України

Привітання начальника ГУР МО України з нагоди Дня захисників і захисниць України

Головне управління розвідки Міністерства оборони України вітає з Покровою Пресвятої Богородиці та Днем захисників та захисниць України

11.09.2023. Повернення до кордонів 1991 року - єдиний варіант завершення війни, - начальник ГУР МО України Кирило Буданов на«Ялтинській Європейській Стратегії»

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов взяв участь в обговоренні на «Ялтинській Європейській Стратегії».

Під час дискусії керівник воєнної розвідки України описав становище росії на нинішньому етапі війни, відповів на запитання про так званий «ризик ескалації», що досі непокоїть деяких наших партнерів, а також розповів про пріоритетні вектори розвитку української спецслужби.

https://gur.gov.ua/content/povernennia-do-kordoniv-1991-roku-iedynyi-variant-zavershennia-viiny-kyrylo-budanov.htmll


09.09.2023. Чортків пам’ятає про свого земляка генерал-лейтенанта Віктора Гвоздя

На фасаді Чортківської гімназії № 6 з’явилася меморіальна дошка на честь її видатного випускника — Віктора Івановича Гвоздя.

Меморіальна дошка розміщена на стіні при вході до шкільного приміщення, де Віктор Іванович свого часу здобував середню освіту. Таке рішення ухвалила Чортківська міська рада, про що повідомив міський голова Володимир Шматько, який і відкрив почесне зібрання чортків’ян і гостей з такої нагоди у першу неділю вересня біля гімназії.

На заході були присутні найближчі родичі генерала — мати Валентина Василівна, дружина Ольга Сергіївна, син Віталій, донька Валентина, двоє онуків — Віктор та Матвій. Завітали також віце-прем’єр-міністр України, міністр з питань стратегічних галузей промисловості у 2020–2021 роках, почесний житель Чорткова Олег Уруський, учні і вчителі гімназії, місцеві мешканці, однокласники Віктора Гвоздя, його друзі і колеги з Києва — представники Незалежного аналітичного центру геополітичних досліджень «Борисфен Інтел» та Фонду ветеранів військової розвідки України.

 

 

Всі, хто вчився у школі поруч з Віктором, хто служив під його командуванням і працював під його керівництвом, будуть про це пам’ятати завжди. А ось для школярів, зокрема, юнаків його першої alma-mater — нині Чортківської гімназії № 6, з’явився у його особі чудовий  орієнтир, що допомагатиме їм у виборі життєвого шляху!

Інформація на сайті Незалежного аналітичного центру «Борисфен Інтел»

 

 

08.09.2023. У День воєнної розвідки України Президент Володимир Зеленський зустрівся з військовослужбовцями Головного управління розвідки Міністерства оборони України та вручив високі державні нагороди.

«Пишаємося кожною вашою операцією, вашим героїзмом, вашим талантом завдавати ворогу саме таких ударів, які його фактично щоденно послаблюють! Завдяки вам ми знаємо, що планує ворог. Ми знаємо його настрої, його слабкі місця. Завдяки вам і всім нашим силам оборони й безпеки українці відчувають, що ми можемо здолати Росію у війні і що це буде історичним досягненням сучасних поколінь українців», — наголосив Глава держави.

Президент від себе особисто й від усіх українців висловив подяку військовим розвідникам за кожен день їхньої складної, небезпечної й такої важливої роботи, хоча про більшість її елементів говорити відкрито не можна.

«Дякую за вашу надзвичайну хоробрість у боях на передовій. За ваші операції, які ви проводите проти ворога — всюди, де це потрібно. Дякую за вашу допомогу іншим воїнам сил оборони й безпеки України – завжди, коли це потрібно. За допомогу й постачання зброї для України. Дякую за ваші блискучі операції в різних частинах світу, спрямовані виключно на інтереси України та українців», — сказав Володимир Зеленський.

Президент акцентував: наше суспільство пам’ятає всі здобутки українських розвідників — від Афганістану до Африки та на інших континентах — і вдячне за їхню роботу задля звільнення українських воїнів і цивільних із російського полону. Глава держави наголосив, що всі громадяни України можуть бути впевнені, що хоч би де вони потрапили в біду, їм обов’язково прийдуть на допомогу працівники Головного управління розвідки.

Присутні також ушанували хвилиною мовчання пам'ять усіх військових розвідників, які віддали свої життя за Україну.

З нагоди Дня воєнної розвідки Президент вручив військовослужбовцям ГУР державні нагороди.

Зокрема, Володимир Зеленський передав орден «Золота Зірка» дружині підполковника Олега Бабія, якого було удостоєно звання Героя України посмертно. Олег Бабій брав активну участь у знищенні російських військ із початку ведення бойових дій на території України. З березня 2022 року організовував і здійснював спеціальні заходи на тимчасово окупованих територіях України й на території противника. Успішне виконання завдань його групою допомогло дезорганізувати логістику окупантів, знищити його важливі об’єкти та елементи критичної інфраструктури. У серпні 2023 року група на чолі з Олегом Бабієм вступила в бій із військовослужбовцями Федеральної служби безпеки Росії, під час якого було знищено 15 військових ФСБ та пошкоджено ворожу техніку. Підполковник зазнав смертельного поранення.

Глава держави також вручив розвідникам відзнаку Президента України «Хрест бойових заслуг», ордени Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, ордени «За мужність» І та ІІІ ступенів, орден княгині Ольги ІІІ ступеня, медаль «За військову службу Україні», медаль «За врятоване життя» й погони вищих військових звань.

Зокрема, Президент присвоїв звання генерал-лейтенанта начальнику Головного управління розвідки Кирилу Буданову та вручив йому відповідні погони.

Після завершення урочистостей Володимир Зеленський оглянув сучасні зразки військової та спеціальної техніки, які перебувають на озброєнні ГУР МО України. Серед них — комплекси зв’язку, безпілотні авіаційні комплекси, гвинтокрили різних типів та обладнання.

Зокрема, Глава держави ознайомився з досвідом ГУР щодо евакуації поранених. Як розповіли представники Головного управління розвідки, після перемоги цей досвід може стати основою створення системи цивільної аеромедичної евакуації в усіх регіонах України з використанням гелікоптерів повністю вітчизняного виробництва.

Матеріал на сайті Президента України

Матеріал на сайті ГУР МО України

 

07.09.2023. Президент України присвоїв звання генерал-лейтенанта начальнику Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирилу Буданову

 

07.09.2023. Святкуємо наше професійне свято — День воєнної розвідки України

Сьогодні професія воєнного розвідника набула особливого значення та сенсу. Широкомасштабна збройна агресія росії проти України підтвердила, що запорукою успішного виконання бойових завдань Сил оборони України є ефективна та результативна діяльність воєнних розвідників.

Виконуючи розвідувальні та спеціальні завдання в тилу ворога, на тимчасово окупованих територіях, на передньому краї, в штабах і військах, воєнна розвідка набуває нового бойового досвіду, вписує нові яскраві сторінки в свою історію та історію України.

Воєнна розвідка значно посилила свої спроможності, виховала когорту мужніх та непересічних, відданих своїй справі професіоналів, які з честі виконують завдання в реальних бойових умовах, демонструючи високий професіоналізм, мужність, відвагу та патріотизм.

Фонд ветеранів військової розвідки України вітає всіх розвідників з нашим професійним святом — 31 річницею воєнної розвідки України! Ветеранам розвідки міцного здоров’я та довголіття, діючим розвідникам — успіху та удачі у своїй нелегкий роботі по захисту нашої Батьківщини!

Вічна слава і пам’ять розвідникам, які віддали життя за незалежність України. Вони назавжди залишаться в наших серцях!

Разом — до Перемоги!

Слава Україні!

Слава воєнній розвідці України!

Президент Фонду генерал-майор Ю. Т. Левченко

Повідомлення на сайті Головного управління розвідки Міністерства оборони України: «Дню воєнної розвідки присвячується!»

Вітання Голови Верховної Ради України з Днем воєнної розвідки України

Вітання Міністра оборони України Рустема Умєрова особовому складу та ветеранам воєнної розвідки України

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний подякував розвідникам за службу

Привітання начальника Генерального штабу Збройних Сил України з нагоди Дня воєнної розвідки України

Командувач Об'єднаних сил Збройних сил України Сергій Наєв привітав розвідників з професійним святом

Привітання начальника ГУР МО України з нагоди Дня воєнної розвідки України

Повідомлення начальника ГУР МО України «З днем Воєнної розвідки України!»

Національний банк в переддень професійного свята співробітників спецслужби ввів у обіг пам’ятну монету «Воєнна розвідка України».

 

 

11.08.2023. Сьогодні президенту Фонду ветеранів військової розвідки генерал-майору у відставці ЛЕВЧЕНКУ Юрію Тимофійовичу виконується 76 років!

 

Шановний Юрію Тимофійовичу! Прийміть наші щирі вітання з днем народження!

Бажаємо Вам, шановний Юрію Тимофійовичу, міцного козацького здоров’я, довгих років життя та впевненості у наше краще майбутнє!

Хай Вас завжди оберігає та допомагає Господь Бог та воєнна розвідка!

Разом до Перемоги! Слава Україні!

 

Правління Фонду

 

 


05.08.2023. Сьогодні члену Фонду ветеранів військової розвідки, ветерану воєнної розвідки, генерал-майору у відставці ЧЕРНИХУ Юрію Митрофановичу – 70!

 

Шановний Юрію Митрофановичу!

Від імені Правління Фонду та мене особисто прийміть щирі вітання та найкращі побажання у день Вашого ювілею!

Бажаємо Вам, шановний Юрію Митрофановичу, міцного козацького здоров’я, довгих років життя та впевненості у наше краще майбутнє!

Хай Вас завжди оберігає та допомагає Господь Бог та воєнна розвідка!

Разом до Перемоги! Слава Україні!

 

Президент Фонду генерал-майор Ю. Т. ЛЕВЧЕНКО,
Правління Фонду

10.07.2023. В інформагенстві Укрінформ відбулася презентація книжки: «Герої нескореної України: Герої України, кавалери орденів 3-х ступенів з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. 2022 рік».

Організатори:
Незалежний аналітичний центр геополітичних досліджень «Борисфен Інтел», Фонд ветеранів військової розвідки України.

Учасники:
Юрій Ярухін – автор книги;
Олександр Бєлов – президент Незалежного аналітичного центру геополітичних досліджень «Борисфен Інтел»;
Юрій Левченко – президент Фонду ветеранів військової розвідки України;
Олег Махно – віце-президент НАЦГД «Борисфен Інтел», головний редактор журналу «Бінтел»,
Олег Березюк – директор Інституту глобальної політики.

Додаткова інформація і невеличка фотогалеря — на сторінці http://vrazvedka.com/u_prez_geroi.php

 

Про книгу і щодо презентації книжки на деяких інтернет-сторінках:

Борисфен Інтел про книгу — https://bintel.org.ua/analytics/voenni-voprosy/heroyi-neskorenoyi-ukrayiny-2022-rik/

Борисфен Інтел про презентацію книжки — https://bintel.org.ua/analytics/voenni-voprosy/knyzhka-pro-nashykh-spravzhnikh-heroyiv/

Мультимедійна платформа Укрінформ (+ невеличка фотогалерея від Укрінформ)— https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/3733853-u-kievi-prezentuvali-knizku-pro-geroiv-ukraini.html

Відео від Укрінформ на YouTube — https://www.youtube.com/watch?v=xzl4Rr9Lo70

ГУР МО України — https://gur.gov.ua/content/u-kyievi-prezentuvaly-knyhu-heroi-neskorenoi-ukrainy-2022.html

Офіційний твіттер ГУР МО України Defence intelligence of Ukraine — https://twitter.com/DI_Ukraine/status/1678437331357900802

ГУР МО України on Instagram — https://www.instagram.com/p/CuhemqmNce5/

Агенція інформації та аналітики «GalInfo» — https://galinfo.com.ua/news/u_kyievi_prezentuvaly_knygu_geroi_neskorenoi_ukrainy_2022_402326.html

Інтернет-портал «Східний варіант» — https://v-variant.com.ua/u-kyievi-prezentuvaly-knyhu-heroi-neskorenoi-ukrainy-2022/

Портал «Вечірній Київ» — https://vechirniy.kyiv.ua/news/85399/

Інформаційне агенство «1NEWS» — https://1news.com.ua/podii/u-kyyevi-prezentuvaly-knygu-geroyi-neskorenoyi-ukrayiny-2022-10-lypnya-2023-roku.html

Інтернет-видання «Міжнародний кур’єр» — https://intercourier.news/2023/07/12/ony-zashhyshhayut-svoyu-zemlyu/

Сайт Української літературної газети — https://litgazeta.com.ua/news/u-kyievi-prezentuvaly-knyhu-heroi-neskorenoi-ukrainy-2022/

Національна спілка пісьменників України — https://nspu.com.ua/novini/u-kiievi-prezentuvali-knizhku-pro-geroiv-ukraini/

Сайт PRES CENTER — https://www.presscenter.company/у-столиці-презентували-книгу-про-геро/

 


 

 

08.07.23. Ветерани йдуть...


З глибоким сумом повідомляємо, що на 99-му році життя помер ветеран Великої Вітчизняної війни, ветеран розвідки, почесний президент Фонду ветеранів військової розвідки України, генерал-майор у відставці Володимир Федорович Кузовенко.

Володимир Федорович прослужив у розвідці 35 років, пройшов посади від начальника штабу розвідувального батальйону до начальника розвідувального управління Центральної групи Радянських військ, Далекосхідного та Київського військових округів.

Після звільнення з військової служби Володимир Федорович активно займався військово-патріотичним вихованням молоді та передавав свій багатий професійний досвід сучасному поколінню розвідників

.
Фонд ветеранів військової розвідки глибоко сумує та висловлює щирі співчуття рідним та близьким покійного, всім хто знав легендарного розвідника.

 

Правління Фонду

 

Сторінка Володимира Федоровича Кузовенко на нашому сайті.

 

Якщо ви відкриєте сторінку сайту, де розміщені фотографії наших ветеранів, то побачите, що всі фото укладені в чорні рамки. Фото лише одного ветерана, Дмитра Андрійовича Матюшенка, не має такої рамки, і все тому, що він давно виїхав з України і ми не маємо жодної інформації про його долю. Сподіваємося, що він у доброму здоров'ї...


07.07.2023. Фонд ветеранів військової розвідки видав нову книгу — «Герої нескореної України.2022» .

Фонд ветеранів військової розвідки України у співпраці з Незалежним аналітичним центром геополітичних досліджень «Борисфен Інтел»  випустили з друку книгу «Герої нескореної України: Герої України, кавалери орденів 3-х ступенів з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. 2022 рік».

Ця книга — перша збірка розповідей про Героїв України, відзначених Державою за  звитягу, виявлену від початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року. У ній зібрані основні відкриті дані, за допомогою яких читач усвідомить особисту мужність і героїзм військовослужбовців у протистоянні з підступним ворогом, за що вони й удостоїлися найвищої державної нагороди. Кожен нарис про Героя — це приклад мужності і героїзму, самопожертви й любові до своєї Батьківщини, великої сили духу та намагання захистити життя нинішніх і наступних поколінь українців.

В книжці також наводяться основні відомості про лицарів ордена Богдана Хмельницького 3-х ступенів, повних кавалерів ордена «За мужність» і нагороджених відзнакою Президента України «Хрест бойових заслуг» у 2022 році. 

Всі дані і світлини у книжці наводяться винятково за матеріалами, узятими з відкритих джерел.

Авто книги — перший віце-президент Фонду ветеранів військової розвідки, кандидат військових наук, полковник запасу Юрій Ярухін. Разом із автором до роботи над книгою приєдналися співробітники «Борисфен Інтел» та ветерани воєнної розвідки під загальним керівництвом генерал-майора Юрія Тимофійовича Левченка та генерал-лейтенанта Олександра Федоровича Бєлова.
10 липня о 12:00 на мультімедійної платформі «Укрінформ»відбудеться презентація книжки «Герої нескореної України: Герої України, кавалери орденів 3-х ступенів з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. 2022 рік».

Організатори: Незалежний аналітичний центр геополітичних досліджень «Борисфен Інтел», Фонд ветеранів військової розвідки України.

Учасники: Юрій Ярухін – автор книжки; Олександр Бєлов – президент Незалежного аналітичного центру геополітичних досліджень «Борисфен Інтел»; Юрій Левченко – президент Фонду ветеранів військової розвідки України; Олег Махно – віце-президент НАЦГД «Борисфен Інтел», головний редактор журналу «Бінтел», Олег Березюк – директор Інституту глобальної політики.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/watch?v=xzl4Rr9Lo70

23.06.2023. Вадим Скібіцький, ГУР: Готуємося до можливих ударів по енергетиці восени.

«Активні бойові дії на фронті будуть продовжуватися найближчим часом. У середині літа буде проведена оцінка спроможностей Російської федерації».

Чи є загроза для Запорізької АЕС, чи буде Росія продовжувати обстріли України, як та скільки їй вдається виробляти ракет, чи має ще запаси «шахедів» і та як будуть розвиватися бойові дії в найближчі місяці — в інтерв'ю РБК-Україна розповів заступник начальника ГУР Міноборони України Вадим Скібіцький.


 

 

11.06.2023. Сьогодні голові Об’єднання ветеранів розвідки України, ветерану розвідки, генерал-лейтенанту у відставці ЛЕГОМІНОВУ Володимиру Івановичу – 80!

Шановний Володимире Івановичу!

Від імені Правління Фонду та мене особисто прийміть щирі вітання та найкращі побажання у день Вашого ювілею!

Бажаємо Вам, шановний Володимире Івановичу, міцного козацького здоров’я, довгих років життя та впевненості у наше краще майбутнє!

Хай Вас завжди оберігає та допомагає Господь Бог та воєнна розвідка!

Разом до Перемоги! Слава Україні!

Президент Фонду генерал-майор Ю. Т. ЛЕВЧЕНКО,
Правління Фонду


 

 

06.06.2023. Після тяжкої хвороби на 71-му році життя покинув цей світ один з тих, хто стояв у самих витоків Української воєнної розвідки — генерал-лейтенант РАДКОВЕЦЬ Юрій Іванович.

 

Член Всеукраїнського громадського об’єднання ветеранів розвідки України, член Фонда ветеранів військової розвідки України — він всі свої сили віддавав розвідці, брав активну участь у роботі ветеранських организацій, навіть важко хворіючи до останнього намагався бути корисним для Вітчизні.

 

Світла пам’ять Юрію Івановичу! Глибокі співчуття рідним та близьким!

 

Прощання з генералом Радковцем відбудеться в суботу 10 червня об 11:00 на столичному Лісовому кладовищі.

 

Правління Фонду

28.05.2023. Сьогодні, 28 травня виповнюється два роки з дня трагічної загибелі Віктора Івановича Гвоздя.

Наш партнер — Незалежний аналітичний центр геополітичних досліджень «Борисфен Інтел» — випустив у світ нову книжку: «Відверто про розвідку і не тільки», присвячену пам’яті Віктора Івановича Гвоздя.

Це друге видання збірки публічних виступів і публікацій Віктора Гвоздя — керівника двох українських розвідок: Головного управління розвідки МО України і Служби зовнішньої розвідки України, засновника Незалежного центру геополітичних досліджень «Борисфен Інтел»: його матеріалів з українських і іноземних друкованих видань і ЗМІ, Інтернет-видань, інтерв’ю на радіо- і телеканалах, виступів на експертних форумах, а також промов, статей і лекцій за період з 1994 до 2021 рр.

До книжці увійшли практично всі тексти публічних виступів і публікацій Віктора Івановича, що так чи інакше мають стосунок до розвідувальної діяльності.

Основна їх тематика — геополітична ситуація у світі, де визначається сьогодні місце України, а також підґрунтя того, що у нас відбувається останніми роками, і конкретні пропозиції стосовно відстоювання наших національних інтересів і безпеки держави.

Також у книжці розміщені авторські роздуми про історичну ретроспективу і паралелі з сьогоденням, погляди на взаємовідносини нашої держави з багатьма країнами світу, на процеси виховання молодого покоління українців тощо.

Більш детальна інформація про видання — на сайті «Борисфен Інтел».

 

 

24.05.2023. Доля розвідника № 1. Коли і чому життя керівника ГУР Кирила Буданова перетворилось на одну велику спецоперацію.

У травневому номері журналу NV вийшла велика стаття про Кирила Буданова.

37-річний Кирило Буданов починав у ГУР звичайним оперативником, пройшов через спецоперації у Криму та на Донбасі, а очолив військову розвідку в серпні 2020 року.

Як Кирило Буданов з десантників пішов у розвідники, скільки у нього поранень і навіщо він постійно рветься у бій, — історія життя керівника ГУР з усіма подробицями.

«Увечері 23 лютого 2022 року Кирило Буданов, керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони, привіз із дому до свого робочого кабінету дружину Маріанну.

На той момент він достеменно знав, що за кілька годин російські війська нападуть на Україну і часу на хвилювання за долю дружини вже не буде.

Головний військовий розвідник тоді знав багато чого: що окупанти спробують увійти до столиці і планують ліквідувати все керівництво країни.

І про наміри російського диктатора Володимира Путіна лише за три дні перевернути історію України, перетворивши її на нове державне утворення — російського сателіта, Буданов також знав».

Посилання на сайті ГУР МО України.

Посилання на сайті «NV»

 

 

 

17.05.2023. «За війну росіянам доведеться дуже довго платити» - начальник ГУР МО України Кирило Буданов.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майор Кирило Буданов дав інтерв’ю проєкту «Антиподи».

За словами керівника воєнної розвідки України, від особового складу російської армії, яка розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24.02.22, станом на зараз майже нічого не залишилось.

«Стандартне обличчя військових бригад зс рф - це вже третій і четвертий склад. Тобто від тих, хто йшли 24.02.22 вже нічого не залишилось. Якості нема. Залишилась тільки кількість», - заявив Кирило Буданов.

Керівник воєнної розвідки України додав, що втримувати чисельність армії агресор зможе впродовж певного часу, оскільки кількість населення РФ становить понад 110 мільйонів. Утім наступальний потенціал російські збройні сили втратили.

 

Повне інтерв’ю дивіться за лінком: https://www.youtube.com/watch?v=N_FT0erhlT8&t=1s

 

 

 

08.05.2023. Звернення начальника ГУР МО України з нагоди Дня пам’яті та примирення.

Шановні колеги!
Бойові побратими!

Восьмого травня ми відзначаємо День пам’яті та примирення. У цей день, вшановуючи подвиг Українського народу, його визначний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції, висловлюємо повагу і вдячність усім борцям проти нацизму.

Україна, на жаль, знову є епіцентром протистояння агресору. Нині ми ціною своїх життів боронимо не лише себе, а й увесь світ.

Розв’язавши війну, рашисти бачили свій імперський проєкт як кінець «української історії». Але вони зіткнулися з безпрецедентною мужністю,   самовідданістю й професіоналізмом наших героїв на полі бою, залізною витримкою, компетентністю та рішучістю командирів, а головне — тотальним, всеохоплюючим спротивом усього Українського народу. Ми стоїмо міцно, боремося й живемо! Перемога буде нашою!

А за кожну ракету і бомбу, за кожен зруйнований будинок, за незліченні жертви й страждання дітей і матерів, за кожний злочин, скоєний в Україні, ми помстимося! Російська орда захлинеться кров’ю своїх солдатів на нашій українській землі! Бо жодна армія світу не здолає націю, яка має невмирущу волю до життя, незламну силу духу й могутнє, відважне військо!

Слава Українським Героям усіх поколінь!
Слава Україні!

Посилання на сайті ГУР МО України https://gur.gov.ua/content/zvernennia-nachalnyka-hur-mo-ukrainy-z-nahody-dnia-pamiati-ta-prymyrennia.html


24.04.2023. Вийти на кордони 1991 року — цілком досяжне завдання цього рокуначальник ГУР Міноборони Кирило Буданов у великому інтерв'ю для РБК-Україна.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майор Кирило Буданов у великому інтерв'ю для РБК-Україна розповів про наступ ЗС України, ситуацію в Бахмуті та Авдіївці, чому пригожин заговорив про закінчення війни, чи можливий у росії заколот проти путіна, на чому будуються його оптимістичні висновки щодо швидкого завершення війни, невдоволення російських еліт та чому росія поставила на паузу масовані ракетні обстріли.

Зокрема, керівник воєнної розвідки України відповів на запитання щодо свого попереднього прогнозу про те, що до літа українські війська зайдуть до Криму.

«...Згідно з тим, як усе має відбуватися, все буде проходити по поверненню всіх наших кордонів. Я не знаю, навіщо ви так акцентуєте увагу на Криму, бо я вам можу прямо сказати: Крим — це частина території України, без повернення Криму ситуація не завершиться. Ніхто її не завершить, як би не хотів

...Треба спиратися на факти, на цифри. Усі відповіді на будь-які питання (мене так вчили свого часу і чим більше працюю, тим більше бачу, що це правда) в цифрах. От просто дивишся в цифри — там відповіді. Ось усі ці «воно буде можливо якось так» чи «ми бачимо, що воно та»" — це все ні про що. Цифри, факти, номери документів, дати — там відповіді.

...Завершити цю війну можна виключно одним шляхом — це поверненням кордонів у будь-якій формі, але кордонів наших зразка 91-го року. Неможливо, нереально вже завершити цю війну без вирішення територіальних проблем. Україна ніколи не піде на те, щоби віддати якусь частину територій...».

Посилання на сайті РБК-Україна https://www.rbc.ua/rus/news/kirilo-budanov-viyti-kordoni-1991-roku-tsilkom-1682282231.html

 

Відео-інтерв'ю: прогнози про кінець війни, контрнаступ ЗСУ та план Б Росії. Начальник ГУР Кирило Буданов розповів РБК-Україна про те, коли ЗСУ можуть відкинути росіян до кордонів 1991 року, чи є ризик ядерного удару при деокупації Криму, як пропаганда РФ пояснить поразку у війні та про бої на Донбасі.

Посилання на каналі YoTube — https://www.youtube.com/watch?v=EU9ivbRRBaA

Тайм-коди відео:

01:17 Буданов про наступ ЗСУ
06:42 Буданов про свої прогнози та деокупацію Криму
16:10
Про ситуацію на фронті та наступ Росії
23:33 Хто їздив на окуповані території України: Путін чи двійник
24:48 Про мобілізацію в РФ
26:30 Чи хочуть еліти РФ закінчувати війну і влаштувати переворот проти Путіна
36:53 Чому Росія розпочала війну і яку мала мету
39:41
Навіщо Росії Медведчук
42:58
Що у Росії з ракетами і чи очікувати нових обстрілів
49:30 Про потенціал російського ВПК та допомогу Китаю
50:35 Про обмін та агентуру

 

 

19.04.2023. Продовжуємо публікацію книги А. Лопати «Віхи буремних подій 2013–2022 років. Хроніка війни України з Російською Федерацією».

Частина 7. 2017 р.

Інавгурація Д. Трампа.
Президентом ФРН став Франк-Вальтер Штайнмаєр.
В Україні вперше відзначили День українського добровольця.
Пожежа та детонація боєприпасів на складах зберігання неподалік м. Балаклія.
Інтеграцію у НАТО визначено одним із національних пріоритетів.
Безвізовий режим України з ЄС.
У Києві загинув полковник ГУР МО України Максим Шаповал.
Відбулися міжнародні навчання «Сі Бриз-2017».
Захарченко запропонував замість України створити нову державу «Малоросія» зі столицею у Донецьку, яка має розповсюджуватися на всі українські території, за винятком Криму.
М. Саакашвілі позбавлений громадянства України.
Розпочалися українсько-американські військові навчання «Репід Трайдент-2017».
Пожежа та детонація боєприпасів на складах зберігання Міністерства оборони України у с. Калинівка.
СБУ мала затримати М. Саакашвілі, але цьому завадили його прихильники.
Проведено один із наймасовіших обмінів полоненими російсько-української війни: українська сторона передала російсько-терористичним угрупованням 233 особи, а забрала 73

 

 

18.04.2023 Коли дрони вдарять по Москві, ЗСУ почнуть контрнаступ, а Україна остаточно переможе — про це розповів начальник Головного управління розвідки МО України генерал-майор Кирило Буданов в інтерв'ю незалежному медіахолдингу New Voice (NV).

Чим насправді є злиті документи Пентагону, що відбувається з вбивцями українських військовополонених та чому великий наступ РФ перетворився на великий «пшик», — про це NV поговорив з керівником ГУР Кирилом Будановим.

«Перш за все потрібно сказати, що все це є стандартною спеціальною інформаційною операцією.

...Стандартна формула для таких операцій: це 70−80 % правди загальної, а 20–30 % — це видозмінені або штучно створені факти.

...Потрібен аналіз всього, що там є, досить детальний...».

Посилання на сайті NV— https://nv.ua/ukr/ukraine/events/koli-zsu-pochne-kontrnastup-droni-vdaryat-po-moskvi-a-ukrajina-peremozhe-budanov-50318366.html

«31 березня 2023 року провалилася чергова спроба російського наступу, так званого зимово-весняного. Вони мали вийти на адмінкордони Донецької та Луганської області. Знову ж таки, це навіть не п’ята спроба, що провалилася. Наступального потенціалу щодо стратегічної наступальної операції у Росії станом на даний момент немає. І найближчим часом не буде”, — зазначив керівник воєнної розвідки України.

Крім того, генерал-майор Кирило Буданов повідомив, що росія перейшла до стратегічної оборонної операції, її завдання — утримати захоплені території, зірвавши український наступ щодо їхнього звільнення.

“Винятком є два райони. Перший — спроба захопити Бахмут. Треба також відверто сказати, що Бахмут вони майже завойовують, згідно з їхніми ж особистими заявами, з червня 2022 року. Незабаром буде календарний рік. Там ситуація складна, але все ж таки Бахмут як стояв, так і стоїть. Друге — це спроба здійснити півохоплення Авдіївки з північного боку, там поруч знаходиться основний фронт Мар’їнки, в принципі спроба активних дій там. От і все. Вся решта лінії стоїть в обороні».

Посилання на сайті ГУР МО України— https://gur.gov.ua/content/zymovo-vesnianyi-nastup-rf-provalyla-ta-pereishla-do-oborony.html

 

Відео інтерв’ю — Контрнаступ, страта бійця ЗСУ та витік секретних документів США – 10 питань Кирилу Буданову.
Посилання на каналі YoTube— https://www.youtube.com/watch?v=12s8pyG85Hw

Тайм-коди відео:

00:00 про контрнаступ ЗСУ
00:34 що відомо про витік секретних документів Пентагону
01:45 на який результат розрахована ця інформаційна операція
03:18 німецьке видання Tagesspiegel із посиланням на секретний документ американських військових із масштабного витоку стверджує, що начальник Генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов і секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев нібито намагалися саботувати захоплення України на початку війни, щоб вона закінчилася 5 березня 2022 року. Що Ви про це думаєте?
03:58 наскільки коректною можна вважати думку про розбіжності в команді Путіна? Наприклад, чи є конфлікт між Міноборони РФ та ФСБ?
04:40
про звільнення Криму ЗСУ
05:00 як можна описати стан російської армії, чи є перспектива поновлення масштабного наступу?
06:42 про виконавця страти українського військового
07:34 про вибухи на тимчасово окупованих територіях
07:50 яке з міжнародних відомств є прикладом для ГУР зараз?
08:02
прогнози на рік-два.


 

13.04.2023. Продовжуємо публікацію книги А. Лопати «Віхи буремних подій 2013–2022 років. Хроніка війни України з Російською Федерацією».

Частина 6. 2016 р.

Епіцентром збройного протистояння залишається Авдіївка.
Верховна Рада України прийняла відставку Арсенія Яценюка і обрала прем’єр-міністром України Володимира Гройсмана.
На посаді Голови ВР затверджений А. Парубій.
Верховна Рада України перейменувала Дніпропетровськ на. Дніпро, Дніпродзержинськ у Дніпропетровській обл. — на Кам’янське, Цюрупинськ у Херсонській обл. — на Олешки,. Кіровоград на — Кропивницький.
Н. Савченко звільнена з російської в’язниці.
Верховна Рада України звернулася до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням дарувати втокефалію Українській православній церкві.
Заступник начальника штабу АТО перебуває під слідством за роботу на російські спецслужби.
З відставки губернатора Одеської області М. Саакашвілі в Україні розпочався «грузинопад».
ПриватБанк раптово перейшов у державну власність, що обійшлося платникам податків у 155 мільярдів гривень.


 

23.03.2023. «Росія може вести війну ще 2023-й, максимум 2024-й рік», — про це заявив в інтерв'ю «РБК-Україна» заступник начальника Головного управління розвідки МО України генерал-майор Вадим Скібіцький.

Чи буде Росія міняти цілі та тактику обстрілів, чи може ворог розширити територію наступу, скільки ще Кремль зможе вести війну. Повний текст інтерв’ю для «РБК-Україна» за посиланням.

«Російська ставка на знищення нашої енергосистеми не спрацювала...
Росія зменшує використання високоточних ракет під час ударів. Водночас збільшується інтервал між нанесенням ударів...
Кремлю так і не вдалося зруйнувати українську енергосистему...
Зараз дуже потужно працюють наші спецслужби, силові структури...
Росія на сьогодні не здатна випускати за одну атаку 90–110 високоточних крилатих ракет, як це було раніше...
Росія не здатна проводити одночасно великий стратегічний наступ на 2–3 напрямка...
Ми говоримо, що вони можуть вести війну ще 2023 — максимум 2024 рік — все...
Ми не бачимо накопичення військ у Білорусі, а тим паче — створення ударного угрупованн..
Озброєння в росіян немає, боєприпаси закінчуються, залишається тільки людський ресурс.»

 

 

18.03.2023. Продовжуємо публікацію книги А. Лопати «Віхи буремних подій 2013–2022 років. Хроніка війни України з Російською Федерацією».

Частина 5. Березень – грудень 2015 р.

У Києві розстріляли журналіста О. Бузину.
М. Саакашвілі — голова Одеської облдержадміністраці.
Розформування роти патрульної служби особливого призначення МВС «Торнадо».
Депутати міськради Артемівська Донецької області схвалили повернення місту історичної назви Бахмут.
Україна припинила авіасполучення з РФ.
Набув чинності Закон України «Про Національну поліцію», міліція припинила своє існування.
Мером Києва переобраний чинний мер В. Кличко.
Під час виступу Арсенія Яценюка у Верховній Раді розпочалася сутичка.
Заборона діяльності Комуністичної партії України.

 

12.03.2023. Продовжуємо публікацію книги А. Лопати «Віхи буремних подій 2013–2022 років. Хроніка війни України з Російською Федерацією».

Частина 4. Січень – лютий 2015 р.

Безпекова ситуація у зоні конфлікту на Донбасі погіршується.
Президент України заявив про неповну боєздатність армії.
Кабінет Міністрів України схаменувшись, запропонував збільшити чисельність Збройних сил до 250 тисяч.
Верховна Рада України визнала Російську Федерацію країною-агресором, а самопроголошені «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями.
Бійці батальйону «Айдар» блокують Міністерство оборони України.
Кабінет Міністрів затвердив грошові винагороди українським військовим за знищену техніку бойовиків.
Канцлер Німеччини А. Меркель та прем’єр-міністр Угорщини В. Орбан заперечили можливість поставок зброї до України.
За надання Україні летальної зброї виступив глава Пентагону.
Верховна Рада України позбавила Віктора Януковича по-життєвого статусу Президента України.

08.03.2023. Продовжуємо публікацію книги А. Лопати «Віхи буремних подій 2013–2022 років. Хроніка війни України з Російською Федерацією».

Частина 3. Серпень – грудень 2014 р.

Генерал-полковник В. Гелетей призначений міністром оборони, а генерал-лейтенант В. Муженко — начальником Генерального штабу ЗСУ.
Оголошення прем’єр-міністром України А. Яценюком про відставку уряду.
Іловайський котел.
Президент України П. Порошенко достроково припинив повноваження Верховної Ради 7-го скликання.
Початок штурму Донецького аеропорту.
Звільнений з посади генерал-полковник В. Гелетей. Міністром оборони призначений генерал-полковник С. Полторак
Головою Верховної Ради України обрано В. Гройсмана, Верховна Рада затвердила новий склад Кабінету міністрів, прем’єр-міністром України затверджено А. Яценюка.

 

04.03.2023. Продовжуємо публікацію книги А. Лопати «Віхи буремних подій 2013–2022 років. Хроніка війни України з Російською Федерацією».

Частина 2. Січень – червень 2014 р.

Різке загострення ситуації, що супроводжувалося масовим кровопролиттям.
Верховна Рада України оголосила мобілізацію і воєнний стан.
О. Турчинов озвучив ультиматум самопроголошеній владі Криму.
На сайті президента України розміщено текст указу про початок антитерористичної операції.
Сутички і пожежа в Будинку профспілок у Одесі.
П’ятим президентом України обраний П. Порошенко.
Петро Порошенко представив мирний план з врегулювання ситуації у східних регіонах держави.


01.03.2023. Ми починаємо публікацію книги Анатолія Лопати

«Віхи буремних подій 2013–2022 років.
Хроніка війни України з Російською Федерацією».

Пропонуємо вашій увазі книжку генерал-полковника Анатолія Лопати «Віхи буремних подій 2013–2022 років. Хроніка війни України з Російською Федерацією».

У книзі висвітлено події, які відбувалися в Україні та світі, у період з осені 2013 року по 24 лютого 2022 року.

Метою написання книги є прагнення допомогти читачеві осмислити історичні події, що призвели до анексії Киму Російською Федерацією, початку збройної агресії РФ на Донбасі та повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Книга вийшла друком у 2022 році, у 2023 році до друку підготовлено другу – кольорову – версію книги, виправлену та доповнену.  Оскільки видати її зараз не представляється можливим (насамперед — з фінансових міркувань), автор вирішив представити читачам інтернет-версію книги.

Ми будемо послідовно розміщувати матеріали книги на нашому сайті окремими блоками по кілька місяців, у форматі Adobe Acrobat.

Матеріал відкритий для перегляду і копіювання. Не забудьте при використанні матеріалу вказати посилання на сайт Фонду ветеранів воєнної розвідки.

 

З передмови автора:

«З 2014 року відбулися доленосні події у нашій державі, що пройшлися кийками та полум’ям, розпеченим залізом і кулями по найкращим з найкращих представникам нашого народу, який повстав захищаючи свій вибір європейського вектору розвитку, свою гідність та право мати суверенну і незалежну Україну, який і сьогодні захищає нашу Батьківщину зі зброєю в руках від російської навали на широкому фронті.

Український народ веде священну визвольну війну за свою Україну, захищаючи Київ, кожне місто і село. Неймовірна жорстокість проти мирних людей, бажання зрівняти інфраструктуру України з землею, навіки закарбували зневагу до «руського міра».

Ми втратили у боях, та втрачаємо щоденно вбитими і пораненими найкращих воїнів, мирних людей і дітей. Безглузді та злочинні бомбардування російською зброєю мирних населених пунктів призвели до загибелі тисяч громадян України, а сотні тисяч покинули свої домівки та знаходять притулок у родичів та близьких у центрі, на заході України та за кордоном. Жертовність та доброзичливість української спільноти не йде ні в яке порівняння з «гостинністю РФ» і так званими «гуманітарними конвоями» агресивного сусіда. Україна отримала світову підтримку у своїй боротьбі з рашизмом, чого не мала з козацької доби...

Сьогодні наші Збройні сили можуть служити прикладом для багатьох армій світу, як підготовкою особового складу до бойових дій, так і сучасним озброєнням. Збройні сили України відроджуються у боях завдяки жертовності та патріотизму нашого народу, всебічній підтримці України майже всіма державами світу у святій боротьбі за свободу...

Ще раз звернемо нашу увагу на події буремного часу, для власного аналізу помилок та здобутків, на шляху боротьби за свободу і незалежність України.»

28.02.2023. «Росія не готова на довготривалі бойові дії... і вони про це дуже чудово знають…Наступні три місяці на фронті будуть дуже активними і вирішать подальший перебіг подій», — про це заявив в інтерв'ю «Голосу Америки» начальник Головного управління розвідки МО України генерал-майор Кирило Буданов.

Про уроки війни й очікування перемоги. Як вдається обмінюватися військовополоненими під час війни? Чому застосування ядерної зброї неможливе і що потрібно Україні сьогодні для реального прориву? Хто допомагає Росії у війні сьогодні? Повний текст інтерв’ю для «Голос Америки» за посиланням
https://ukrainian.voanews.com/a/6980458.html


 

23.02.2023. «У нас є всі шанси для закінчення війни перемогою цього року», — керівник воєнної розвідки МО України генерал-майор Кирило Буданов у великому інтерв’ю виданню «Українська правда»

За всі роки існування Головного управління розвідки Кирило Буданов, який обійняв цю посаду в серпні 2020-го, є найбільш медійним очільником цієї структури Міноборони. 

Інтерв'ю головного розвідника розтягують на цитати стрічки новин, до його прогнозів прислухаються.

«Українська правда» зустрілася з Будановим у день, коли російський президент Володимир Путін виголошував двогодинну промову перед Федеральними зборами. 

В інтерв'ю УП Кирило Буданов пояснив, що означає анонс Путіна про призупинення участі РФ у договорі про стратегічні наступальні озброєння, поділився, чому Росія хоче якомога швидше закінчити війну, що відбувається з їхнім наступом, та розповів, коли очікувати на наш контрнаступ. 

Також Буданов відповів на запитання про конфлікти в російському військовому керівництві, підготовку "вагнерівців", про роль Медведчука у Москві, та співпрацю оточення Путіна з ГУР. 

І звичайно ж, ми спробували розібратися, як у січні 2023 року керівник ГУР ледь не став міністром оборони. 


 

22.02.2023. «Весною настане переломний момент у війні», — начальник ГУР МО України генерал-майор Кирило Буданов в інтерв?ю Forbes.

«Величезний наступ» росіян навіть не всі помічають. Чому Кирило Буданов впевнений, що весною настане переломний момент у війні. Велике інтерв’ю Forbes.

 

Запаси артилерійських снарядів у Росії зменшилися до 30 %, залишки ракет майже вичерпані, а максимум російського виробництва — близько 40 крилатих ракет на місяць. Все це змусило Москву відмовитися від амбіційних планів захоплення Києва і змістити свої зусилля на спробу окупації всієї Луганщини та Донеччини.

Про російський наступ і мобілізацію, про Бахмут, залишки озброєння РФ, про інформаційну політику ГУР, закінчення війни та багато іншого, підводячи підсумки року великої війни в Україні, розповів в інтерв'ю Forbes керівник воєнної розвідки Міністерства оборони України генерал-майор Кирило Буданов.

 

Видавничим Домом «Воєнна розвідка» за підтримки Фонду ветеранів військової розвідки випущено нову книгу Анатолія Лопати «ВТОРГНЕННЯ 2022. Віхи війни РФ проти України».

ЛОПАТА А. В. ВТОРГНЕННЯ 2022. Віхи війни РФ проти України. Київ : ВД «Воєнна розвідка», 2023. 380 с.

Автор книги — генерал-полковник Лопата Анатолій Васильович, відомий воєначальник Збройних сил СРСР і України. Анатолій Лопата стояв біля витоків створення Збройних сил України. З червня 1992 р .— у Збройних силах України: заступник міністра оборони, начальник Головного, Генерального штабу – перший заступник міністра оборони.

У книзі наводиться інформація про хід бойових дій від Генерального штабу ЗСУ, від інших джерел, зокрема Інституту вивчення війни (ISW), британської розвідки.

Особливої уваги заслуговує перелік Указів Президента України про присвоєння звання «Герой України» з поїменним перерахуванням захисників України, удостоєних цього високого звання, про повних кавалерів орденов Богдана Хмельницького, та «За мужність», які отримали ці звання за часи повномасштабної війни РФ проти України, про відзначення почесною відзнакою «За мужність і відвагу» військових частин ЗСУ.

Багато цікавої інформації наведено у додатках до видання.

Детальніше про книгу — за посиланням http://vrazvedka.com/0/lav/lopata2.php

 

06.02.2023. «Під знаком сови».

Стаття заступника начальника Головного управління розвідки МО України генерал-майора Вадима Скібіцького у виданні громадської дослідницької організації «Українські технології та стратегії».

Головне управління розвідки Міноборони України ретельно відслідковувало ситуацію щодо підготовки росармії до масштабного вторгнення ще з весни 2021 року.
Про це йдеться в статті представника ГУР МО України Вадима Скібіцького, яка опублікована у виданні громадської дослідницької організації «Українські технології та стратегії».

Як зазначив представник воєнної розвідки України, масштабна війна розширила можливості воєнної розвідки. Підрозділи ГУР МО України посилили свої можливості і досягли нових спроможностей, зокрема набули розвитку нові види розвідки. Почали активно розширюватися можливості кіберрозвідки, стали застосовуватися нові засоби радіоелектронної розвідки, значну увагу приділили створенню і використанню безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Аналітичні підрозділи почали застосовувати нові методи аналізу та прогнозування розвитку безпекового середовища.

«З початку року співробітники ГУР МО України здобули достатньо інформації для важливих прогнозів, а зроблений аналіз дозволив усвідомити усю панораму дій противника, зокрема, знати місця розміщення усіх батальйонних тактичних груп та вчасно відслідковувати переміщення угруповань російських військ, що були створенні навколо нашого кордону. Воєнна розвідка була готова, що на початку лютого або трішки пізніше розпочнеться широкомасштабний наступ», — повідомили в ГУР МОУ.

 

«2022-й рік був тяжким як для всієї країни, так і для воєнної розвідки. Російська Федерація розпочала другу фазу жорстокої війни проти нашої держави, спрямованої на знищення України. 24 лютого стався широкомасштабний наступ майже на усіх напрямках, за виключенням західного.

Масштабна війна розширила можливості воєнної розвідки.

Між іншим, 22-й рік став знаменним для воєнної розвідки тим, що ми посилили свої можливості і досягли нових спроможностей. Зокрема, набули розвитку нові види розвідки. Ми почали активно розширювати можливості кіберрозвідки, стали застосовувати нові засоби радіоелектронної розвідки, значну увагу приділили створенню і використанню безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Аналітичні підрозділи почали застосовувати нові методи аналізу та прогнозування розвитку безпекового середовища. З початку року ми здобули достатньо інформації для важливих прогнозів, а зроблений аналіз дозволив усвідомити усю панораму дій противника, в тому числі, знати місця розміщення усіх батальйонних тактичних груп та вчасно відслідковувати переміщення угруповань російських військ, що були створенні навколо нашого кордону. Воєнна розвідка була готова, що на початку лютого або трішки пізніше розпочнеться широкомасштабний наступ...

Читати повну статтю

 

31.01.2023. «Крим буде відвойовано! Все почалося у Криму в 2014 році, і на цьому все закінчиться" — очільник української воєнної розвідки генерал-майор Кирило Буданов в інтерв’ю «The Washington Post».

Начальник Головного управління розвідки МО України генерал-майор Кирило Буданов в інтерв’ю «The Washington Post» розказав як передбачав війну з росією, усвідомлював всю небезпеку та відповідальність перед державою за прийняття рішень та віддавання наказів, був упевнений, що російські військові спробують захопити столицю України, про ймовірність застосування росією ядерної зброї, двійників путіна, удари по російськім авіабазам, замахам на своє життя та Перемогу України.

Картини у кабінеті Буданова натякають на успіхи, про які він не може відкрито говорити. На них зображені військово-транспортні літаки, якими ГУР МОУ евакуювало людей з охопленого громадянською війною Афганістану, гвинтокрили армійської авіації, що доставляли особовий склад і боєприпаси та евакуйовували поранених з оточеного ворогами заводу «Азовсталь», штучний супутник землі, який символізує щоденну кропітку працю воєнної розвідки України.


 

Видавничий Дім «Воєнна розвідка» за підтримки Фонду ветеранів військової розвідки видав книгу генерал-полковника Анатолія Лопати «Віхи буремних подій 2013–2022 років. Хроніка війни України з Російською Федерацією».

 

Автор книги — генерал-полковник Лопата Анатолій Васильович, відомий воєначальник Збройних сил СРСР і України, який віддав військовій службі понад 38 років.

Це документальне дослідження буремних подій 2013–2022 років в Україні на основі величезного масиву різноманітних джерел. Хроніка охоплює події майже 10 років, безпосереднім учасником яких був автор, з осені 2013 року аж до оголошення президентом РФ Володимиром Путіним початку «спеціальної військової операції», що сталося 24 лютого 2022 року.

 

Детальніше про книгу — за посиланням http://vrazvedka.com/0/lav/lopata1.php


29.01.2023. «Війна в Україні стала своєрідним випробувальним майданчиком, включаючи розвідувальну діяльність, і ми перші здобули цей досвід. Сьогодні на наших очах спецслужби стають живою легендою» — начальник ГУР МО України генерал-майор Кирило Буданов в  інтерв’ю «Wirtualna Polska».
Обстріл російського командного пункту та поранення Валерія Герасимова, розвідка та цілевказівка ??в росії, раптові пожежі в російських містах — більшість дій українських спецслужб залишатимуться в таємниці на десятиліття. Можна лише припустити, що, без ефективної діяльності військової розвідки, війна, яка триває в Україні вже рік, виглядала б зовсім інакше. Підтвердження отриманої конкретної інформації, яка вплинула на хід війни, можна перерахувати на пальцях однієї руки.

В інтерв’ю начальник ГУР хвалить гнучкість української армії, розповідає про співпрацю з союзниками та заявляє, що після війни має бути форма контролю над новою, післявоєнною російською федерацією. Чи вдасться це Україні і яка роль очолюваної ним служби? Буданов впевнений у собі та перемозі своєї країни.

 

23.01.2023. «2023 рік – рік нашої Перемоги», — заступник начальника ГУР МО України генерал-майор Вадим Скібіцький в інтерв’ю Українському національному інформаційному агентству «Укрінформ».

Про повний перелом у війні сьогодні говорити ще рано, але ознаки того, що ситуація буде змінюватися, є. 2023 рік — рік нашої Перемоги. Наша Перемога уже є навіть в тому, що ми майже рік захищаємо свою незалежність у війні з ядерною державою, яка має більший мобілізаційний та економічний потенціал. Це вже — стратегічна поразка росії, про яку говоримо не тільки ми, а й увесь цивілізований світ.

Тут навіть, не лише про Перемогу на полі бою йдеться, а й про перемогу на всіх інших напрямках: такої потужної коаліції держав, яка підтримує зараз Україну, за всю новітню історію нашої країни не було. Це вже перемога.


 

05.01.2023. «Наша мета — і ми її досягнемо — це повернення до кордонів 1991 року, до України, визнаної усіма суб'єктами міжнародного права», — керівник воєнної розвідки України генерал-майор Кирило Буданов Буданов в інтерв'ю телекомпанії АВС News.

Удари по території росії, швидше за все, продовжаться. Таке припущення висловив начальник ГУР МО України генерал-майор Кирило Буданов в інтерв'ю телекомпанії АВС News, не уточнивши при цьому, чи стоятиме Україна за цими ударами.

На думку глави воєнної розвідки України, атаки будуть просуватися все далі і далі вглиб території росії. Щодо відповідальності України у цих ударах, він зможе дати коментар лише після закінчення війни.

Кирило Буданов також висловив надію на постачання американських бойових машин «Бредлі» до України найближчим часом. «Ми чекаємо на них. Ми дуже сподіваємось на них. Це значно підвищить боєздатність наших підрозділів», – сказав він.

За оцінками начальника ГУР МО України, найгарячіші бої за визволення України розпочнуться у березні.

«Наша мета — і ми її досягнемо — це повернення до кордонів 1991 року, до України, визнаної усіма суб'єктами міжнародного права», — наголосив Кирило Буданов.
Що ж до майбутнього росії, глава воєнної розвідки України заявив, що є кілька сценаріїв, але суть зрозуміла: «Не треба боятися перетворення росії, це лише піде на користь усьому світу. росія більше не становить військової загрози світу, це просто вигадка».

За словами Кирила Буданова, єдиною проблемою, що залишається, є російський ядерний арсенал і неконтрольований режим, який приведе «весь світ до розуміння необхідності денуклеаризації росії або, принаймні, міжнародного нагляду за її ядерним арсеналом»

 

03.01.2023. Новий рік принесе Україні радість і перемогу начальник ГУР МО України генерал-майор Кирило Буданов в ефірі телемарафону «Єдині новини»

За словами Кирила Буданова, новий рік принесе Україні радість і перемогу, а от російське керівництво чекатиме трансфер влади. До реваншистів чи більш лояльних — покаже час. «Радість і перемогу — ось, що нам принесе 2023 рік. Як мінімум, я на це сподіваюся», — заявив керівник воєнної розвідки України.

Також начальник ГУР МО України прокоментував припущення, що війна може тривати до року. Він зазначив, що багато людей відраховують цей рік за своїми власними критеріями.

«Для багатьох людей війна почалася 24 лютого, хоча насправді, нагадаю, вона триває з 2014 року. Ну якщо таким чином додати рік, то це й буде середина або друга половина 2023 року... У світі може статися будь-що, але є певний набір факторів, певні алгоритми, які задіяні вже, і, спираючись на це, я роблю висновки», — підсумував генерал-майор Кирило Буданов.

 

 

1.1.2023 р. З Новим, 2023-м, роком!

 

Фонд ветеранів військової розвідки вітає усіх з 2023 новим роком.

За останній рік ми навчились бути вдячними за те, що у нас є, та не жити відкладеним життям! Бажаємо у 2023 році втілити якомога більше мрій у життя! Дякуємо за попередній рік, який ми провели разом!

З Новим роком, шановні розвідники! Бажаємо, щоб цей рік приніс нам довгоочікувану перемогу!

Здоров'я міцного, щастя та затишку у новому році!

Нехай 2023 рік буде роком Миру, Перемоги та України!

 

Правління Фонду 

 


 

Наші видання Блог президента Фонда Наші публікації

Наші видання    Блог президента Фонда   Наші публікації


Официальный сайт Министерства обороны Украины  Официальный сайт ГУР МО Украины  Независимый аналитический центр геополитических исследований «Борисфен Интел»